לא מוותרת על טבריה – נילי אברמסקי האצנית האגדית, קוראת להשתתף במרוץ

בלעדי: נילי אברמסקי, לא מוותרת על טבריה

אברמסקי, שיאנית ישראל במרתון (לשעבר),

בעלת שיא הזכיות באליפות ישראל במרתון טבריה (11 פעמים), קוראת להשתתף במרתון טבריה 2017, למרות כל בעיות העבר והמאבקים.

נילי אברמסקי אצנית מרתון

נילי אברמסקי, 46, בעלת 11 תארים של אליפות ישראל במרתון בטבריה, משגרת השנה כעשרה רצים למרתון זה. כיום, היא מאמנת ולכן לא מתחרה, אבל נדמה שהזיכרונות מהשנה שעברה לא ירפו ממנה. "מי שהשתתף במרתון טבריה בשנה שעברה יזכור אותו לכל החיים. זה היה מופע של אומץ ונחישות עבור כל הרצים. זקני טבריה לא זכרו כל כך הרבה גשם, שירד ברציפות לאורך כל שעות המרתון. למרות כל זאת, כמעט כל הרצים התמודדו בצורה מרשימה עם התנאים וסיימו את המרתון בהצלחה, ורובם אפילו עם חיוך של ניצחון".

היו סכסוכים בעקבות מרתון טבריה 2016, ומאבקים לפתיחת המרתון של 2017. מה דעתך בנושא?

"אני חושבת שלא משנה מה היו הבעיות של 2016, ולא משנה מה המאבקים שקדמו להחלטה לפתוח את זה של 2017, חשיבות ההשתתפות במרתון טבריה צריכה להיות מעל הכל. המרתון בטבריה הוא היהלום שבכתר המרתונים בארץ, שעומד להתקיים זו השנה הארבעים, ושום גורם אנושי לא צריך לגרום לרצים שלא להשתתף בו. לי, אישית המכתב של ראש העיר, שבו הוא לקח אחריות והתנצל, היה חשוב ועקרוני במדינה שבה אף אחד לא אוהב לקחת אחריות ובעיקר להתנצל. בעיניי זה הוכיח את המחוייבות של ראש העיר למרתון עצמו. בעיניי, השינויים שנעשו לקראת המרתון של 2017 הם מהותיים וחשובים לחיזוקו של המרתון. המרתון ינוהל ויופק על ידי חברת הפקה פרטית (מרתון ישראל), כמו שכל מרתון צריך להיות מנוהל. כדי שמרתון יגדל, יפרח ויתחזק, הוא חייב גב של עיריה ומוח יצירתי של חברת ההפקה, וזה מה שמרתון טבריה מעכשיו עומד להיות. אולי המרתון השנה יקטן בצורה משמעותית, אבל זאת תהיה ירידה לצורך עליה גדולה

איך את מכינה את הרצים שלך?

"למרתון מתכוננים בין שלושה לארבעה חודשים, בצורה הדרגתית. ריצות הנפח בחודש הראשון הן עד 20 ק"מ. בחודש השני הן מגיעות ל-26 ק"מ ובחודש השלישי והאחרון מגיעים לבין שלוש לחמש ריצות של מעל 30 ק"מ.

את מייעצת לעשות ריצת הכנה?

"לאורך הכנת למרתון אין אימון אחד ויחד שהוא הכי חשוב. הרצף וההעלאה ההדרגתית הם מה שיוצר את היכולת עצמה. עם זאת, מומלץ כחודש לפני מרתון להשתתף במרוץ למרחק חצי מרתון. שלושה שבועות לפני המרתון אנחנו עושים ירידה הדרגתית בנפחים, אבל לא באיכות".

יש לך טקס או אמונה טפלה לגבי מרתון?

"לא. תמיד השתדלתי לשמור על גישה חיובית. לא לחשוב מה יכול לקרות רע במרתון אלא מה יכול להיות טוב בו.
שיווק באינטרנט - Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press