7 עצות למרתוניסט מתחיל / לירון תמם

1.קריאת מאמרים

תקראו מאמרים על מרתונים ומרתון טבריה בפרט בדגש על מאמרים של חוויות רצים ותיקים יותר או פחות. אלו שזה עבורם מרתון הראשון או אפילו העשירי. תוכלו למצוא בהם טיפים חיוניים, מה חשוב לזכור ומה רצוי לשכוח ובעיקר ירגש אתכם ויכניס אתכם עוד קצת לאווירה.

2. בדיקת המסלול 

סביר להניח שעד המרתון תשכחו איך המסלול בנוי ובזמן המרתון לא תזכרו בכלל שעברתם עליו, ובכל זאת כדאי לקרוא על המסלול. למה? זה יכול להרגיע אתכם, זה יכול לתת לכם נקודות ציון מסוימת שתזכרו, עליות, ירידות, וכדומה וכן למנוע מכם הפתעות.

3.הכינו רשימה מוכנה מראש

הכינו לעצמכם כמה ימים מראש רשימה  של כל הציוד אותו אתם מתעתדים לקחת אתכם וודאו  שכל הדברים יהיו מוכנים מראש. חבל להטריח את עצמכם ביום או יומיים לפני התחרות  בחיפוש  אחר דברים שחסרים לכם. ככל שתהיו מוכנים יותר- כך תהיו רגועים יותר טרום תחרות.

4.הגעה מוקדמת לטבריה.

במרוצים של 10 או 21 ק"מ, אפשר להגיע בבוקר המרוץ היישר אל נקודת הזינוק. בריצת מרתון זה כמעט בלתי אפשרי. כדאי וצריך לישון ולאכול טוב ביום לפני. לשם כך מומלץ לשכור חדר בעיר בו תשהו ביום שלפני, לאכול ארוחת ערב ולנוח כראוי לפני התחרות.

5.היכון, הכן, רוץ!

את בגדי הריצה, הנעליים, מספק הרץ שלכם ושאר הציוד הכינו בערב שלפני. רצוי לפי רשימה שהכינותם מראש. הימנעו מהכנת הציוד בבוקר התחרות-  אתם תתרגשו והיו לחוצים-וזה מתכון בטוח לשכוח דברים.

 

6.אל תנסו דברים חדשים

סביר להניח שהמאמן שלכם אמר לכם את זה כבר ובכל זאת.. אל תנסו דברים חדשים, לא עכשיו, לא ביום לפני המרתון ובטח לא ביום התחרות!  זה לא הזמן ולא המקום. מה שעשיתם  ובמה שהתנסיתם עד כה – זה מה שיהיה נכון לעשות ביום התחרות. הדבר תקף  גם לביגוד והנעלה, תזונה, ג'לים, ואפילו לגבי המוזיקה שאתם בוחרים לשמוע. לא תרצו לשמוע באמצע המרתון צלילים שמעולם לא שמעתם.

7.תעבדו לפי התכנית

בניתם תכנית ריצה עם המאמן או לבד? קבעתם איך אתם מתכננים לרוץ על פי האימונים שלכם ותוצאות קודמות? תעבדו על פי התכנית! כך סביר להניח שתצליחו.
 מי שמתפרע, יכול להפתיע את עצמו לטובה  אבל הסיכוי להכשל גדול יותר. תהיו שמרנים, תרוצו לפי התכנית ובקילומטרים האחרונים תנסו לתת קצת יותר, כי במילא לא נותר למה שלמור כוחות…

זכרו! בסופו של דבר, המטרה היא להנות  ולהצליח ולחזור בשנה הבאה ☺

בהצלחה!

לעמוד הפייסבוק של לירון תמם

שיווק באינטרנט - Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press